Aqua terapie

Aqua & laser terapie

Psi chodí v rehabilitační vaně s vodou o teplotě 27-32 stupňů na pohyblivém podvodním pásu. Pomocí působení vztlakové síly dochází k nadlehčení psa ve vodě a tím ke snížení zátěže kloubů při pohybu, díky tomu jsou psi ochotnější k používání postižené nebo oslabené končetiny. Hydrostatický tlak, který působí na tělo ve vodě, pomáhá zmírňovat otoky, bolestivost, podporuje prokrvení tkání a v neposlední řadě i rozvoj dechové kapacity. Pomocí viskozity vody dochází k odporu při pohybu a tím k posilování svalů a reflexní stimulaci k pohybu. Ve vodě dochází k vyššímu energetickému výdeji než na suchu a pes zapojuje především svaly proti odporu, na rozdíl od pohybu po souši, kde jsou více zapojeny svaly proti gravitaci. Proto kombinujeme cvičení ve vodě a na suchu.
Díky možnostem kontroly rychlosti pohybu pásu, výšky hladiny vody, trvání terapie a celkové zátěže kladené na psa, připravím každému psímu klientovi rehabilitační či tréninkový plán na míru.

Metoda léčení laser terapií využívá určitých vlnových délek viditelného spektra světla k dosažení regenerace tkání a buněk v těle. Laserové světlo nízké intenzity stimuluje prokrvení, zlepšuje okysličení, ničí choroboplodné zárodky a navozuje tak tělu vlastní regenerativní procesy ve tkáních a buňkách těla.

Best AI Website Maker